Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

7 ekim 2018 reset fc moda cosmos maçı

calibra

calibra(03.10.2018 15:36:26)

1.
daha geçen hafta oynadıydık :/

16.00‘da.
modu

modu(04.10.2018 11:34:53)

2.
2017 2018 sezonunun son maçını reset ile oynadık. ligin başlamasından bir hafta önce oynanan süper kupa finalinde reset ile oynadık. lig başlıyor yine reset ile oynuyoruz.

3 resmi maç üst üste reset ile oynamış olduk böylece. evdekiler de şüphelenmeye başladı.

-"nereye"
+"reset‘le maçımız var"
-"hı hı ben de yedim. yine o kadına gidiyorsun..."
calibra

calibra(05.10.2018 12:10:12)

3.
@2 abi bi selfi paylaşırız artık maç öncesi :)
madyb

madyb(05.10.2018 12:47:34)

4.
@3 bu sefer de "birlikte mi gidiyosunuz bi de yuh artık yaa" olabilir.
bolivyali

bolivyali(06.10.2018 02:20:52)

5.
@2 bülent abi’den çok fena ince gelmiş olabilir.
neticede sezon başındayız, ortam beyaz futbol’a dönse ne de pis olur.

modu

modu(07.10.2018 10:48:56)

6.
hemen bein spports haber moduna geçiyoruz

kadromuz:

buğra aydın (oy)
ufuk
dai
realy
zizu(ismail baytekin, yy)
keroo

yedekler:
esekkuel
modu
ubs17

ubs17(08.10.2018 12:05:11)

7.
reset fc (7)

dolycha
anachronistic
ibrahim özdemir (oy) (42)
thatscan (12,53)
ciga23 (9,20,37,58)
eren c.

dk47 ibrahim - bobo


asisitler: anachronistic (42) - thatscan (20,58) - ciga23 (12)


moda cosmos (5)

buğra aydın (oy)
ufuk (44,45,49)
dai
realy
zizu (ismail baytekin yy) (59)
keroo

dk 30 ufuk - essekuel (50)
dk 43 keroo - ufuk

asistler: dai (44,50,59) - zizu (49)

------------------------------------------------------------------------

maçın adamı: ciga23, thatscan, ufuk
maçın golü: ciga (58), esskuel (50)

maçtan notlar: 44. dakikaya 5-0 reset üstünlüğü ile girilen maçta. ufuk‘un peş peşe bulduğu gollerle moda cosmos maça ortak oldu. thatscan in golü ile tekrar nefes alan reset‘te son sözü 58. dakikada yine ciga söyledi.

thatscan

thatscan(08.10.2018 15:02:02)

8.
süper kupa finalinde olduğu gibi yine çok kaliteli bir maç oldu, herkesin ayağına sağlık.

biz geçen haftaya göre daha konsantre başlayıp maçın başında öne geçtik. iyi futbolumuzu 5-0 olana kadar sürdürdük. ancak sonrasında ligde işlerin ne kadar hızlı dönebileceğini hatırlatan dakikalar yaşadık. ufuk‘un hedef santrofora geçip sırtı dönük top almaya başlaması, bizim de skor psikolojisiyle sadece savunma yapmaya odaklanmamız rüzgarı bir anda tersine çevirdi. moda çok kısa sürede art arda goller bulup durumu bir anda 5-4 e getirdi.

5-4 ten sonra biraz daha hücumu düşünmeye başladık ve neticesinde 2 gol daha bulup maçı kazanmayı başardık.

moda bireysel anlamda çok yetenekli oyunculardan kurulu bir takım, yakaladıkları en ufak bir boşlukta cezayı kesiyolar. kazanmak için takım olarak iyi organize olmamız gerekiyordu, 4 gol yediğimiz 10 dakika dışında, bunu başardık ve kazandık.
anachronistic

anachronistic(09.10.2018 00:15:54)

9.
son 8-9 maçımızın 5‘ini sanırım moda ile oynadık. calibra elini...

hepsi ayrı heyecan, hepsinde ayrı bir hikaye oldu.

bu maça çok iyi başladık, özellikle ilk devre oynadığımız oyundan müthiş keyif aldım. maç öncesi, ligin bireysel olarak baktığımızda en iyi takımı ile oynayacağımızın bilincinde olarak, önceliğimizin iyi savunma olması gerektiğini konuştuk ve bunu thatscan‘ın da söylediği gibi 10 dk dışında gayet iyi uyguladık.

ciga özellikle ilk devre resital sundu, hücumda bizi yönetmesinin yanı sıra, attığı insanüstü gollerle de bizi rahatlattı. (o nasıl şut çekmek aq)

thatscan sahanın her yerine koştu, gerektiğinde kademeye girdi, gerektiğinde ileride top tutup bizi çıkardı. tam maç bizim adımıza krize girmişken de uzaktan attığı şutla maçı kopardı.

ibo‘yla biz, rakibe eksik yakalanmamak adına hücuma çok destek veremesek de işin savunma anlamını gerek sırtımız gerek suratımızla iyi kotardığımızı düşünüyorum.

kalede onur, benim uzun yıllardan beri gördüğüm en iyi performanslarından birini sergiledi. "aha yedik" dediğim 4-5 net golü önledi. gol yedikten sonra değil de kurtardıktan sonra güldüğünü görmek daha keyifli :)

bizim adımıza günün hücum anlamında tutuk tek ismi eren‘di. tabi karşısında ufuk gibi bireysel olarak mücadele etmesi inanılmaz zor birisi olunca enerjisi tükendi. sakat sakat oynadığını da ekleyelim. askerliği öncesi en azından galibiyetle uğurlamak bizim için günün en keyifli anısı oldu.

bobo, oyunun bizim açımızdan krize döndüğü anda, ibo‘nun ağzında patlayan toptan sonra ateşten gömleği giyerek oyuna girdi. tam o noktada ufuk‘un tekrar oyuna girip forvette sırtı dönük oyuna dönmesi bizim açımızdan sıkıntı oldu ama bobo da sakat sakat (zaten hep sakat amk) gayet iyi oynadı son 15 dk.

moda tarafına baktığımızda da, özellikle ufuk ileri geçtikten sonra yerleşik bir santrafor‘la oynamaları bizim dengemizi bir anda bozdu. zaten oynayan herkes topu iki yöne de çekebilen, uzaktan iki ayağıyla da mermi gibi şut atan adamlar. bu değişikliği daha önce yapsalar belki de gülen taraf onlar olacaktı.

son olarak, bu kadar yüksek seviyede mücadele ve hırs olmasına rağmen en ufak bir tatsızlık yaşanmadı, hatta maç boyunca 2 ya da 3 faul oldu sadece. gerçi bizim açımızdan bakarsak maç boyu şutlarla dayak yedik, maç bitiminde sırtımda hala 2 topun izi vardı, ibo hala kendine gelememişti :) onlara da centilmen oyunlarından dolayı teşekkürü borç biliriz.

calibra da maç sonrası 1.30 saat trafikte sıkıştı kaldı. ne kadar hoşuma gittiğini anlatamam.
calibra

calibra(10.10.2018 22:09:45)

10.
yeni sezonumuz tekrar hepimize hayırlı olsun, sağlık, mutluluk, başarı ve dünya barışı dileklerimizi tekrarlıyoruz (alkışlı smiley).

fenerbahçe‘nin maçından dolayı saçma sapan yol kapama uygulamaları yüzünden moda‘ya gelmesi 1, dönmesi 2 saat süren bir gün oldu. ama kalabalık tribün, gülen yüzler ve güzel hava kaçan keyfimizi geri getirdi. (gerçi sonra rockpub - belfast‘ın oralarda 1 saat kilitlenince insan neden cinnet geçiriyor öğrendik ama olsun)

moda ile üstüste oynadığımız 3. resmi maç oldu. süper kupa‘dan hemen sonra bu maçı yapıyor olmamız bir gerginlik vermedi değil, ama şükür iyi oyun ile galip gelebildik.

böylesi zor ama son derece centilmence geçen, hem sahadakilere hem tribündekilere keyif veren maç için moda cosmos ekibine teşekkürü borç bilirim.

iki maçtır moda geriden çok fena geliyor. bu maç 5-0 öne geçmemize rağmen, maç boyu kaleyi yoklamaları ve mücadeleyi bırakmamaları herkes için ders niteliğinde. 10 dakikada yediğimiz 4 gol ve gaza gelen rakibimiz bizi paniğe sürükledi ama neyse ki thatscan‘ın golü yüreklere su serpti.

dolycha el ve ayaklarıyla, ibo, anachro ve onlar kadar olmasa da ciga ile thatscan muhtelif dış ve iç organlarıyla rakibin en az 371 şutunu kestiler. rakipte de kardeşim herkes kah torpido, kah füze atıyor. skor 5-2‘ye gelmişken, ibo‘nun oyundan çıkmasına sebep olan bir şut vardı ki suratında patladı. o olmasa goldü mesela. bu arada asker traşı ile gönüllere taht kuran eren‘in ise seken toplardan dahi çekinmesi dikkatlerden kaçmadı...

özellikle ilk devre sahada iyi yayılarak ve pas hatası yapmadan hücum ederek daha baskın bir oyun sergiledik. ikinci devre ise daha önde oynayan moda‘yı ceza sahasına yaklaştırmamaya çalıştık. nitekim ufuk‘un kalemizin dibinde konuşlandığı ve aldığı toplar bizim için çok tehlikeli oldu. bu maç dolycha gerçekten çok iyiydi. çok kritik kurtarışları oldu, gollerde de yapabilecek birşeyi yoktu. ciga süper kupa maçında daha tutuk iken bu maç çektiği ilk şutla belli etti oyununu ve harikaydı. ibo (o nick ne amk ibooo) ise kanımca oynadığı süre boyunca bizim takımın en iyisiydi. geride hiç top sektirmedi, aldığı her topu olumlu kullandı. anachro maçtan hemen bir akşam önce büyük saha maçında sakatlık yaşasa da maçın önemi ve heyecanıyla onu unutmuş gibi oynadı. maşallah füzelerden korkmuyor, askerde topçu yaparlar kendisini. bu tip maçların daha arka planda kalan ama genelde en iyi oynayanı olan thatscan yine işini kusursuz yaptı. rakibe geçit vermedi, iyi savundu, hızlı hücum yaptı ve golünü attı. sadece 1 gün sonra askerlik için (21 gün olm bişey olmaz) teslim olan eren istanbul‘un öbür ucundan geldi, gol atmadan maçı tamamlamış olmasının önemi yok, rakibin yaldır yaldır geldiği anlarda bizi ileride tuttu, rahatlattı. o da birkaç maçtır canını yakan topuk ağrısı ile oynuyor. askerde geçer diye ümit ediyorduk ki bugün öğrendik ağızlarına sıçıyolarmış :) bilek ameliyatı nedeniyle çooooooook uzun bir aradan sonra sahalara dönen bobo, ortalığın yangın yerine döndüğü anda oyuna girdi, üstelik ufuk‘la mücadele etmek durumunda kaldı. güzel oyun ve galibiyet için takım arkadaşlarımın ayağına sağlık.

moda geçen hafta dediğimiz gibi, çok güçlü, çok can yakan bir takım. herkesin ayağı düzgün, herkes şutör, sabit bir mevki de yok. ufuk‘un hücuma yerleşip eski günlerini aratmayan bir performans sergilemesiyle takım olarak performansları da yükseldi. nitekim ne olduğunu dahi anlamadan 10 dakikada 4 gol yedik.

tıpkı süper kupa maçı gibi, bu maçta da kazanan taraf moda olabilirdi. tekrar ayaklarına sağlık.
modu

modu(14.10.2018 09:04:54)

11.
biraz gecikmeli bir maç yorumu olacak. pazar sabahı yapılacak daha iyi bir şey bulamadım.

bizim için lige reset ile başlamak kötü oldu. reset ligin en kompakt takımı. senelerdir aynı oyunu oynuyorlar. bizde de tam tersi. neredeyse 3 senedir çekirdek kadromuz aynı. ama her maç 2‘li defns mı 3‘lü defans mı, ufuk ileride mi geride mi, ozan ileride mi geride mi vs...tartışmalarıyla geçiriyoruz. hala oturmuş bir düzenimiz yok.

maç içerisinde bile daha 10.dk.da taktik değiştiriyoruz. sonra 10 dk.sonra bir daha. basket maçları maç içinde 4-5 farklı kombinasyonda oynuyoruz.

reset ilk 2 atağında gol buldu. bizim yüzler direkt düştü. gelmeyen gol üstüne yenilen 3.gol ile birlikte ilk yarı tamamen kabus oldu bize.

ikinci yarı da yine ilk yarıdaki gibi başladık. ancak son 20 dakika oyuna ortak olabildik. o da yetmedi.

ciga efsane oynadı. 7 golün 5‘inde direkt katkısı var ve bu goller maçın sonlarında gelen beleş gollerden değil,hepsi de rakibin tam oyuna ortak olmak istediği zamanlarda gelen goller.

rekabetin bu kadar yüksek olduğu iki takımın arasında oynanan maçın temiz ve güzel geçmesi bizim için tek teselli oldu.

saha içinde ve saha dışında olan herkese teşekkürler.