Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

esbpl 2019-2020 sezonu

calibra

calibra(10.09.2019 10:13:22)

1.
15 ve 22 eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşecek ekşi sözlük halı saha şenlikleri 18‘in akabinde,

22 eylül 2019 stronghold fc gotham city süper kupa maçı ile kapısını açacağımız,

29 eylül 2019 esbpl 1. hafta maçları ile start alacak organizasyonumuz.

ligimizin 19. sezonunda tam 11 takım mücadele verecek.

(bkz: esbpl 2019-2020 sezonu fikstürü)
(bkz: esbpl kupası 2019-2020 sezonu)
vuvuzela

vuvuzela(8.10.2019 15:17:51)

2.
d10s‘in ters manyeli ile 2. hafta sonunda bir anda 11 takımın şampiyonluk potasına girdiği sezon.
modu

modu(8.10.2019 20:07:41)

3.
11 değil 10

(bkz:moda şampi diye başlık açılmamış olması)
jimmyjix

jimmyjix(13.03.2020 10:01:37)

4.
1 - 2 hafta erteleyip ne olacak diye gözlemlememiz gereken sezon. salgın tehlikesinin olduğu bir ortamda yakın temasın bol olduğu bir sporu yapmak bana çok akıllıca gelmiyor. yaş skalası olarak tehlike arz eden kısımda olmasak da etrafımızda yaşayan yaşlılar olduğunu unutmamak gerekir. soyunma odasında tek tek bile giyinsek sorun olacaktır (virüsün yüzeylerde ne kadar süre ile yaşayabildiğine dair herhangi bir çalışma henüz yok). bizlerde olmasa bile önceki günden kalan bir virüs bile olabilir, dezenfekte edildiğini falan sanmıyorum soyunma odalarının.

bu sebeplerle 1 - 2 haftalık bir erteleme talep ediyorum. sonrasında önümüzü daha iyi görürüz büyük bir ihtimalle. salgın olmazsa da bana bir iki küfür edersiniz artık, kabulümdür.

ciddiye alınıp tartışılırsa ve genel eğilimin ne olduğuna dair en azından takım kaptanlarından görüş gelirse sevinirim.
calibra

calibra(1.01.2021 15:39:48)

5.
malum koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde de vakaların görünmesinin ardından 13 mart 2020 cuma günü kaptanlar olarak aldığımız karar ile ligin ertelenmesine karar vermiştik.

kimse olayın buralara geleceğini tahmin etmemişti sanıyorum.

biz lige ara verip süreci takip etme kararı aldıktan kısa bir süre sonra zaten sahalar kapandı, hayat durdu. geçen süreç boyunca belli sıklıklarla toplantılar yaptık. yazın "yeni normal"e geçiş ve ardından sahaların açıldığı dönemde de riskin halen devam ediyor oluşuna istinaden onca insanı maça davet etmenin mantıklı olmayacağına kanaat getirmiştik.

geldiğimiz noktada yaklaşık 9,5 ay geride kaldı. durum hafifleyeceğine, uzmanların tahmin ettiği üzere daha kötü oldu. sahalar zaten açıldıktan kısa bir süre sonra kapanmıştı...

***

halen salgının ne zaman durulacağı, normal hayatımıza ne zaman döneceğimiz belirsizliğini koruyor. kaptanlar olarak belirli aralıklarla toplantıya devam ettik ve ne yapacağımız konusunu neredeyse her ihtimali masaya yatırarak uzun uzun tartıştık.

yılbaşından hemen önce yaptığımız ve her takımın temsilcisinin hazır bulunduğu toplantıda, bitimine 4 hafta kala yarım kalan sezonun bunca aradan sonra tamamlanamayacağında ve ne zaman sahaya dönebileceğimizi bilememekle birlikte döndüğümüzde yeni bir sezona başlamanın uygun olacağında mutabık kaldık.

2019-2020 sezonu‘nun sona erdirilmesiyle birlikte, nasıl sona erdireceğimiz de konuştuğumuz bir başka konu oldu.

esbpl kurulduğu günden beri bu oyunun en saf ve göze hoş gelen suretine ev sahipliği yapmaya çalışan, paylaşımı, centilmenliği ve sportmenliği esas alan, sembolik bir ödülden fazlası olmayan kupadan ve unvandan çok, sahadaki güzel ve keyifli oyunu ön planda tutmaya çalışan bir organizasyon oldu.

neticede;

şampiyonluk yarışında lig sıralamasında en yakın rakiplerinden puan farkıyla önde olan ve aynı maç sayısında aynı puanda bulunan büyük kulüp ve gotham city fc 2019-2020 sezonu‘nda birlikte şampiyon ilan edilmelerine,

iki takımın bir şampiyonluk kupasını paylaşmalarına,

aykut (dedeler) ve güven‘in (gololur) gol kralı ilan edilmelerine,

karar verildi.

***

büyük kulüp ve gotham city‘yi tebrik eder, şampiyonluklarının hayırlı olmasını dileriz.

geride kalan sezonda oynayan, izleyen, onları hazır eden, tüm bunları fotoğraflayan, videoya kaydeden, kayıtları, anıları paylaşan, destekleyen, lig için taşın altına elini koyan, yardım eden, sahadakinden saha dışındakine, herkese teşekkürü borç biliriz.

enteresan bir sezonu, arzu etmediğimiz bir biçimde geride bıraktık. hepimiz hayatımızda (umarım bir daha görmeyeceğimiz) bir ilki halen yaşıyoruz.

top oynamayı, pazarlarımızı bir arada geçirmeyi gerçekten çok özledik. bu salgın aslında her anın, her paylaşımın ve pazarları geçirdiğimiz her dakikanın ne kadar kıymetli olduğunu da bize gösterdi. umarım birbirimize ve oyunumuza kavuşacağımız günler çabucak gelir.

kendimizin ve yakınlarımızın sağlığına dikkat etmenizi, esbpl‘yi akıldan çıkarmamanızı, pazarlarınızı başka şeylerle "geçici" olarak meşgul etmenizi temenni eder, sağlık ve mutluluk dileriz.

herkese selamlar, sevgiler.

yeni sezonda görüşmek üzere.
memotti

memotti(5.01.2021 00:42:24)

6.
büyük kulüp ve gotham city takımlarının şampiyonluklarını tebrik ederiz.

şöyle de bir noktayı atlamayalım, 19-20 sezonunun son golünü guano atmış, üstüne canım kaptanım jimmy jix‘in entry‘si ile noktalanmıştır. yani bir noktada bacakspor‘un bitirdiği sezon olmuştur :) boşuna demedik bacakspor büyüklüğü başka bir büyüklüktür diye :))
tayyar beyin dunyaya aliskanligi

tayyar beyin dunyaya aliskanligi(7.01.2021 23:02:25)

7.
@6‘nın hesabıyla oyuna son giren de ben oluyorum. sezonun son 3 dakikasına... ilginç bir bilgidir ki bundan önceki 2018-2019 sezonunun da son golünü ben atmışım. bir şekilde ligi ben kapatıyorum. ligin açılışını da ben yapsam keşke diyeceğim kaldığı yerden devam ediyoruz gibisinden ama nasıl bir uğursuzluğum varsa artık benden sonra bugün itibariyle 307 gün oyuncu değişikliği yapılamadı....... (verileri madyb‘den almadım)