Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

covid-19 ile ilgili önlemler

calibra

calibra(11.10.2021 04:58:19)

1.
arkadaşlar,

olağandışı bir süreçten geçiyoruz ve bu süreç sadece kendi sağlığımızı değil, başkalarının da sağlığını dikkate alarak kontrollü sosyalleşmeyi gerektiriyor.

halısahaları da kapsayacak şekilde, spor merkezleri ile ilgili genelgeyi şu linkte bulabilirsiniz:

https://covid19.saglik.gov.tr/eklenti/38063/0/covid-19sporsalonlarivespormerkezleriicinkshcalismarehberiafis50x70pdf.pdf?_tag1=43064c902d26f650da11dabc259cab322eee1203

2 haftayı geride bıraktıktan sonra bazı hatırlatmalarda bulunmak gerektiğini hissettim.

* ilk olarak maske konusu. halihazırda ülkemizde sokağa maskesiz çıkmak yasak biliyorsunuz. ancak iki pazardır hem saha kenarında, hem kale arkasında, hem de malesef soyunma odasında, çok büyük bir çoğunluk maske kuralına dikkat etmiyor, maskesiz dolaşıyor. lütfen saha dışındaki tüm alanlarda maskeli olalım.

* mesafe konusu da maske gibi. kurallar, sosyal mesafenin 2 metre olması gerektiğini söylüyor. lütfen bu kurala dikkat edelim, uyalım.

* sahaya çıkan oyuncularda çift doz aşı ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması şartını arıyoruz. çünkü sahada maskesiz ve mesafe kuralının uygulanamayacağı bir spor yapılıyor. ancak saha dışındaki alanda buna dikkat etmezsek, bu kuralın da hiçbir anlamı kalmıyor. lütfen, henüz aşı konusundaki şartlarımızı karşılamayan arkadaşlarımız, maske ve mesafe ile ilgili kurallara uysun.

* soyunma odaları konusu da ayrı önem taşıyor. zaten oynayan oyuncularla birlikte neredeyse 15-18 kişi soyunma odalarını kullanıyor. bir de maçta oynamayan kişiler soyunma odasına girerek daha fazla kalabalık yapmamalı. terlik vs. kendi eşyalarınızı getirin ve kullanın lütfen. son olarak, soyunma odalarında sürekli olarak maskeli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum.

* saha kenarında da; hem maske, hem mesafe kurallarının oldukça ihmal edildiği ortada. açık hava olmasına güvenmeyelim. lütfen saha kenarında da maskeli olalım, mesafeye dikkat edelim. ayrıca sahadaki 6 kişiyi kenardan 16 kişinin takip etmesine (hem de bu şartlarda) lüzum yok, tribünde de takip edilebilir.

* kafeterya kullanımı, çay çorba içmeler ve benzeri faaliyetler de risk teşkil ediyor, bu konuda da lütfen dikkatli olalım, yiyecek içecek paylaşımları da riskli olacaktır, pandemi koşullarında yaşadığımızı unutmayalım.

herkesten bu kurallara azami şekilde dikkat edilmesini rica ediyoruz. bu işin şakası yok. belki size bir şey olmaz, ama başkasına olabilir. lütfen hem kendimizi, hem başkalarını koruyalım.

sevgiler.
calibra

calibra(23.12.2021 07:43:11)

2.
aldığımız önlemler çerçevesinde çok şükür bu zamana kadar vukuatsız geldik.

umuyoruz ki ikinci devre de böyle sorunsuz, sağ salim geçer.

bu çerçevede dün akşam yapmış olduğumuz kaptanlar toplantısında alınan karar uyarınca,
9 ocak 2022 itibariyle,
2. doz aşısının üzerinden 6 ay geçmiş ve 3. dozunu olmamış olan kişiler, 3. dozunu tamamlamadan oynayamayacaklar.

özellikli durumları kaptanlar toplantısında tartıştık, o konularda kaptanlarınızdan bilgi alabilirsiniz dostlar.

sağlıklı günler.